Resultatorientert fagkonsulent innen Lønn og Time
Har du erfaring med lønns- eller timefangstsystemer og liker å finne gode systemløsninger som gjør kundenes arbeidshverdag enklere?
Proplan søker en kundeorientert fagkonsulent som vil jobbe i skjæringspunktet mellom fag, teknologi og rådgivning. Hos oss følger du kundene fra kartlegging av behov til løsningene er konfigurert, tatt i bruk og fungerer godt i praksis.
Hva vil du få muligheten til å jobbe med?
Som fagkonsulent hjelper du kundene med å etablere, bruke og videreutvikle løsninger innen Payroll og Proplan Time. Du setter deg inn i arbeidsprosessene og behovene deres og omsetter dette til gode systemløsninger.
Dine viktigste arbeidsoppgaver vil være å:
- kartlegge behov og gi faglige råd om system og arbeidsprosesser
- implementere og konfigurere Payroll og Proplan Time
- sette opp blant annet lønnsarter, kontering, roller og arbeidsflyt
- bistå med datamigrering, testing, kvalitetssikring og integrasjoner
- gjennomføre opplæring og støtte kundene ved oppstart
- feilsøke og videreutvikle eksisterende kundeløsninger
Dette er en system- og rådgiverrolle. Kundene håndterer den løpende lønns- og timeføringen selv, mens du sørger for at systemene støtter prosessene på en god måte. Du deltar i supportarbeidet og hjelper kunder med faglige og systemrelaterte spørsmål. Resten av tiden jobber du hovedsakelig med rådgivnings- og implementeringsoppdrag.
Som konsulent har du ansvar for egne oppdrag og leveranser og jobber mot avtalte mål for faktureringsgrad og lønnsomhet.
Hva skal til for å lykkes i rollen?
Vi ser etter deg som har erfaring med lønnssystemer og/eller systemer for timefangst, og som forstår hvordan fag, teknologi og arbeidsprosesser henger sammen. Du trenger ikke å kjenne Payroll eller Proplan Time fra før, men det er en fordel. Har du bakgrunn innen regnskap er det også interessant.
Vi tror du vil lykkes dersom du:
- har relevant systemerfaring og god teknisk forståelse
- gjerne har erfaring fra konsulentvirksomhet, support eller andre kundeorienterte roller
- arbeider strukturert og tar ansvar for fremdrift og kvalitet
- skaper tillit hos kunden og kan gjøre kompliserte problemstillinger forståelige
- trives i kundedialog og er proaktiv til ditt eget oppdragstilfang
- er nysgjerrig, løsningsorientert og trives med flere oppgaver samtidig
- har gode norsk- og engelskkunnskaper, skriftlig og muntlig
Relevant utdanning innen økonomi, administrasjon eller IT er ønskelig, men solid erfaring kan kompensere for manglende formell utdanning.
Hva kan Proplan tilby deg?
Hos Proplan blir du en del av et sterkt fagmiljø innen lønn, HR, timefangst og forretningssystemer. Du får jobbe tett med både kunder og kollegaer og bygge kompetanse på løsninger som er sentrale i kundenes arbeidshverdag.
Vi tilbyr:
- en variert konsulenthverdag med rådgivning, implementering og support
- strukturert opplæring i Payroll og Proplan Time
- kompetanseoverføring og tett samarbeid med erfarne kollegaer
- ansvar for egne leveranser og tett kontakt med kundene
- mulighet til å utvikle og vedlikeholde relevante sertifiseringer
- et sterkt fagmiljø med kompetansedeling på tvers av regionene
- gode muligheter for faglig og personlig utvikling
Høres dette interessant ut?
Da håper vi å høre fra deg. Søk via lenken. Søknader vurderes fortløpende.
Arbeidssted er ved Proplans kontor i Oslo. Noe reisevirksomhet kan forekomme, og vi ønsker snarlig oppstart.
Rekrutteringsprosessen ledes av Geir Erik Sætre hos Capus AS.