
Vil du lede med strategisk innsikt og teknisk tyngde i anskaffelser? Vi søker fagansvarlig intelligent kundefunksjon!

Norsk nukleær dekommisjonering (NND) har en viktig jobb foran seg – vi skal rydde opp etter norsk atomvirksomhet på en trygg og kostnadseffektiv måte. Dette er et komplekst og givende arbeid som bidrar til et sikrere samfunn. NND er en statlig etat, etablert i 2018 og underlagt Nærings- og fiskeridepartementet. NND er i en spennende fase med utvikling og vekst, og vi søker nå en analytisk og utviklingsorientert fagansvarlig for intelligent kundefunksjon.
Som ansatt i NND vil du være en naturlig del av et større fagmiljø med en sterk sikkerhetskultur i bunn.
Sektor strategi og forbedring (STF) har et helhetlig blikk på organisasjonens oppgaver og leveranser og forvalter NNDs virksomhetsstrategi. Sektoren skal sikre og tilrettelegge for samhandling og forbedringstiltak i hele virksomheten gjennom systemer og verktøy, erfaringsoverføring, endringsprosesser og interne revisjoner av endringer og kostnadseffektivitet.
Sektoren støtter også direktør i NND med driftsoppgaver. Du vil få bli med på en reise hvor du får bruke din erfaring til å bidra med å styrke og utvikle avdelingens arbeid, og intelligent kundefunksjon er en ny og viktig satsing i NND.
Rollen har som mål å styrke kvalitet og sikkerhet i tekniske anskaffelser, spesielt der det stilles store krav til sikkerhet og tverrfaglig vurdering. Du vil ha en sentral rolle i å forme hvordan NND jobber som intelligent og profesjonell bestiller.
Som fagansvarlig for intelligent kundefunksjon vil du ha en sentral rolle i å utvikle og forvalte en ny funksjon i NND. Du vil være en pådriver for profesjonalisering av bestillerrollen og bidra til at anskaffelser skjer på en sikker, strukturert og målrettet måte. Rollen krever evne til å jobbe både strategisk og operativt, og tett på både fagmiljøer og prosjektorganisasjonen.
Blant dine viktigste oppgaver vil være:
Du vil også bidra til å sikre at erfaringer og læring deles på tvers av prosjekter og fagmiljøer, og at kompetansen i organisasjonen utvikles – blant annet gjennom bidrag til opplæringstiltak i Atomakademiet. Samarbeid på tvers er avgjørende i rollen, og du vil jobbe tett med teknisk sektor og designenheten, økonomifunksjonen (innkjøp og kontrakt), sikkerhetsmiljøet og andre relevante aktører.
Det kreves:
I tillegg er det en fordel om du har:
Vi benytter bakgrunnssjekk som en del av vår rekrutteringsprosess, og det er en forutsetning for ansettelse at du har gjennomgått bakgrunnssjekk uten anmerkninger.
NND er underlagt sikkerhetsloven og du må kunne autoriseres og klareres. Videre er det en forutsetning at arbeidstaker opprettholder sin autorisasjon gjennom hele ansettelsesløpet.
Vi ser for oss at du er strukturert, trygg og har evne til å skape oversikt i komplekse situasjoner. Du er god på å samarbeide, og trives med å være en støtte og sparringspartner for fagmiljøer og beslutningstakere. Du har stor gjennomføringsevne og jobber systematisk for å skape forbedringer og bygge gode prosesser. Vi tror du også kan kjenne deg igjen i følgende:
Personlig egnethet vil bli vektlagt.
NND er en virksomhet i stadig utvikling, og du vil bli en del av et godt arbeidsmiljø preget av samarbeid, åpenhet og tillit, hyggelige kolleger og en unik mulighet til å bidra til et nasjonalt oppdrag med stor betydning for miljø og sikkerhet. Det er gode utviklingsmuligheter og aktuelle problemstillinger. Du vil også få:
Stillingen lønnes iht. Hovedtariffavtalene i staten og NNDs lønnspolitikk som seniorrådgiver stillingskode 1364 eller fagdirektør stillingskode 1538, i lønnsspennet fra kr. 700.000,- til kr. 1.050.000,- etter kvalifikasjoner og ansiennitet. For spesielt kvalifiserte søkere kan høyere lønn vurderes.
Arbeidssted er NNDs lokaler i Halden. Noe reisevirksomhet må påregnes.
Alle søknader behandles konfidensielt inntil søknadsfristens utløp. Deretter vil det bli satt opp offentlig søkerliste. Dersom en søker ønsker å reservere seg fra offentlig søkerliste, må dette begrunnes. Søkeren blir varslet dersom ønsket om reservasjon ikke blir tatt til følge. Opplysninger om søkeren kan bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli ført opp på søkerlisten.
Inkludering og mangfold er viktig for oss i NND. Vi vil rekruttere den best kvalifiserte kandidaten til stillingen, og trenger derfor et bredt rekrutteringsgrunnlag. Du er velkommen til å søke på stilling hos oss uavhengig av kjønn, alder eller redusert funksjonsevne. Vi vil tilrettelegge for medarbeidere som har behov for det. Har du perioder i livet hvor du ikke har vært i arbeid eller utdanning er du også velkommen til å søke hos oss. I Webcruiter, hvor du søker på denne stillingen, oppfordrer vi deg til å krysse av for det dersom du har funksjonsnedsettelse, hull i CV-en eller innvandrerbakgrunn. Avkrysningen danner grunnlag for anonymisert statistikk som alle statlige virksomheter rapporterer på i sine årsrapporter. Vi vil også kalle inn minst én kvalifisert søker i hver av disse gruppene til intervju. For å bli vurdert som søker i disse gruppene, det vil si positivt særbehandlet på denne måten, må søkerne oppfylle visse krav. (https://arbeidsgiver.difi.no/positivsaerbehandling)
Norsk nukleær dekommisjonering (NND) er en statlig etat, etablert i 2018 og underlagt Nærings- og fiskeridepartementet
NND har en av vår tids mest komplekse samfunnsoppgaver. I 2019 ble den siste norske atomreaktoren stengt, og vår oppgave er å avvikle de norske atomanleggene og håndtere alt menneskeskapt radioaktivt avfall på en sikker måte. I tillegg er NND en fagetat på det nukleære området som gir uavhengige råd til regjeringen.
Gjennom å utføre jobben i henhold til internasjonal «best practice» og ivareta høye krav til helse, miljø og sikkerhet, er vårt mål å fullføre oppgavene på en måte som sikrer tillit i samfunnet og befolkningen.
Oppgavene er komplekse, og deler av jobben kan forventes å bli utfordrende. Virksomheten har derfor betydelig offentlig interesse og behovet for relasjonsbygging og bred medvirkning med myndigheter og andre aktører er stort.
Norsk nukleær dekommisjonering (NND) er nå konsesjonsinnehaver og eier av atomanlegget i Halden etter at eierskapet ble overført fra Institutt for energiteknikk (IFE) 1. april 2025. Dette markerer en viktig milepæl i norsk nukleærhistorie og er et sentralt steg mot å samle ansvaret for dekommisjonering i én statlig etat. IFE og NND samarbeider tett i oppryddingen etter den historiske atomvirksomheten, og eierskapet til atomanleggene på Kjeller står for tur. IFE er et uavhengig forskningsinstitutt lokalisert på Kjeller og i Halden.
En av våre konsulenter vil ta kontakt med deg
Vi er her for å hjelpe deg. Ta gjerne kontakt med oss dersom du lurer på noe.
Telefon
22 94 11 00
E-postadresse
adm@capus.no